Bebeğim ne gece ne gündüz uyumuyor

Soru

16 aylık bebeğim ne gece ne gündüz hiç uyumuyor.sekizinci ayından beri uyku problemi yaşıyoruz.sürekli ayakta sallanmak istiyor.yatağına yatırdığımız anda uyanıyor ve kalkıyor.her saat başı uyanıyor gündüz uykusu en fazla 45 dakika ve uykuya dalmakta zorluk çekiyor Ne yapmam gerekiyor çalışan bir anneyim çok zorlanıyorum sürekli yorgun hissediyorum ve bu durum elimde olmadan çocuklarıma yansıyor çok üzülüyorum

Devam Ediyor 0
Ayşe 1 sene 1 Cevap 277 görüntüleme

Cevap ( 1 )

  1. Merhaba
    Küçük bir bebeğiniz var ve sizi çok yoruyor. En azından bebeğinizin uyku süresi biraz uzun olsa dinlenmeye fırsatınız olur. Keşke bebeğiniz büyürken size destek olan bir babaanne ya da anneanne olsa.

    Bazı bebekler uykuyu sever bazı bebekler pek sevmez. Uyku düzeninin oturması; bebeğinizin mizacı, psikososyal yaşantınız, bebeğinizin beslenmesi ve organik sebeplerle ilişkili olabilir. Uyku düzenine yardımcı olarak sallanır beşik alabilirsiniz.

    Bebeğin hızlı hızlı sallanmasını ben doğru bulmuyorum ama hafif düzeyde sallanan bir beşik ya da tavana monteleyeceğiniz bir “sallanır hamak beşik” işinizi kolaylaştırabilir.

    Sevgiler

Sende konu hakkında düşüncelerini paylaş