İlgisiz Baba Hırçın Çocuk

Soru

Oglum 2 yasinda babamiz 5 de kalkmasini bahane edip cocugmuzla ilgilenmiyor. 4 de geldigi gibi uyuyor ve 8 ya da 9 gibi sevdigi film veya mac icin kalkiyor. Sofra ose hazir iken kalkiyor. Oglum hiperaktif bi cocuk ve yarim saatte hazirlayacagim yemek 1.5 – 2 saati asiyor. Dokme kirma vurma huyu cok . Dun aksam babami uyandiginda oglum etrafinda kosuyor uzerinde zipliyor babacim diye defalarca sesleniyor ama babasi donup bakmaz bakmadigi gbi yakasindan tutup havaya kaldirip kizarak asagi indiriyor . O vakitte kumandayi alip kosarak uzaklasti . Ben gel bebegim diye seslenirken babasi kufur ederek kumandayi istedi. Onu ozledigini oyun oynamak istedigini soylediginde bana da kizdi . Konusmak care degil. Kavga cozum degil. Cocugumda babasina cekiyor onun gibi hircin. Soz dinlemez . Herseye zarar veriyor bagiriyor. Oturup oyun oynamaya calisiyorum bi yere kadr . Saklanbac oynuyoruz bi yere kdr . Ben yorulup oturdgumda o etrafa zarar veriyor. Gucum yetmiyor artik 10 kg verdim . Yardim ederseniz sevinirim .

Devam Ediyor 0
Dilek Karlı 2 sene 1 Cevap 497 görüntüleme

Cevap ( 1 )

  1. Merhaba Sevgili Dilek Hanım
    2 yaşında hareketli bir oğlunuz var ve baba ile iletişim noktasında sorunlar yaşıyorsunuz. Babanın ilgisizliği ve sert tutumu çocuğunuzu olumsuz yönde etkiliyor. Yaşanan durum da sizi fazlasıyla rahatsız ediyor.
    Dilek Hanım’cığım evlilik yani aile hayatı tek başına yüklenilecek bir sorumluluk değildir. Bu size ağır gelebilir. Yükünüzün ağırlığından da en çok çocuğunuz etkilenir. Çocuk eğitiminde eşten en çok beklenen ihtiyaç onun duygusal desteğidir. Bu ihtiyaç ise eşler arasında karşılık olmalıdır ki çocuk duygusal olarak beslenebilsin. Size, eşiniz ile birlikte bir aile danışmanından yardım almanızı öneririm. Sevgiler.

Sende konu hakkında düşüncelerini paylaş