Kızım iki yaşında ve vurmak,ısırmak, cicmciklemek, tırnaklamak, gibi huyları var

Soru

İki yaşında kızım var ve yüzümde çizilmedik yer kalmadı

kızım şiddet eğilimli vuruyor ısırıyor çimdikliyor fln bazen dayanılmaz derece oluyor bunlar bir türlü bırakmyor bu davranışlarını üstüne gitmiyorum yok kızım yapma annesi canm acıyor ağlarm diyorum ağlama diyor öpüyor busefer birazdan yine severken tırnaklamaya geçiyor..

örneğin babası işten gelince kızını seviyor oda cevap olarak sevecek gibi ellerni götryor yüzünü sıkıp tırnaklyor fln çok can yakıcı oluyor. Elide ağır başkalarnada yapıyor yani ben çok çaresiz kaldım ya sebebini bilmiyorum belkide bizim davranışımızda bi sorun var

ben yapı itibari ile tepkisel bi insanım zaman zaman tepkilerim kötü olabiliyor 😞 telafi etmeye çalşyorum iyi anne olmaya çalşyorum ama sanırım beceremiyorum öyle bir çıkmaz ki bazen hüngür hüngür ağlıyorum.

Lütfen bi yönlendirme bu davranışların sebebi nedir? Bazı kitaplar okuyorum tamam ama uygulamaya sıra gelince hiçbir şey kitaptaki gitmiyor artık iyice kötü hissetmeye başladım bu gidişat hiç iyi gelmiyor ara ara tırnak yiyor ve burun karıştırması var bu sıra bunlardada bi sebep varmıdır

doktora götürmem gerekirmi?

Devam Ediyor 0
Elenor 1 sene 1 Cevap 324 görüntüleme

Cevap ( 1 )

  1. Merhaba

    Öncelikle iyi bir annesiniz ki bunun için bir uzman görüşüne başvurdunuz. 2 yaşındaki bir bebeğin bu davranışları siz tepki verdikçe davranışını abartır.

    Tam da tepkiye göre davranış geliştirme yaşıdır. Lütfen rahat olun çocuğunuz henüz 2 yaşında…

    Ben bu yazdıklarınızdan sizi çok kaygılı gördüm. Kaygınız çocuğunuza yansır. Doktora götürmenizi gerektirecek bir durum yok fakat çıkmaza girdiğinizi düşündüğünüz anlar için bir klinik psikologdan destek almanız bu düşünceleriniz için faydalı olabilir.

    Sevgiler

Sende konu hakkında düşüncelerini paylaş