Oğlumun kaka sorunu var

Soru

Oğlumuzun kaka sorunu var

küçük tuvaletini yapıyor ama kakasını yapmak istemiyor geldiğinde bezlenmek istiyor bezlemedimizde ağlama krizine giriyor ne yaptıysak olmuyor her yolu denedik ama bir korkusu var herhalde birde şiddet eğilimi var

annesine durup dururken vuruyor her fırsatta ağlama nöbetleri geçiriyor artık nasıl davranacağımızı şaşırdık bize bir yol gösterir misiniz nasıl davranmamız gerekiyor?

Devam Ediyor 0
özlem akman 1 sene 1 Cevap 289 görüntüleme

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba

  Oğlunuzun yaşını bilmem benim için önemli.

  Tuvalet eğitimde kakaya geçişte çocuklar zorlanabilir. Sonuçta bir alışkanlığı var ve dilediği zaman size başvurmadan dilediği gibi bu işi hallediyor.

  Rahat edebileceği çocuğunuzun vucut anotomisine uygun klozet aparatı alabilirsiniz. Geçişi kolaylaştırabilmek için sevdiği bir oyuncağını da yanına almasını söyleyebilirsiniz.

  Kakasına bakması onu ürkütebilir, bu yönde tedbir alabilirsiniz. Muhtemelen 3 yaşlarında çocuğunuz ve vurmalar ile birlikte ağlama nöbetlerinden söz ediyorsunuz, bu yaş çocuğu engellendikçe hırçınlaşır. İzin verin… mümkün olduğunca izin verin çocuğunuza. Ta ki kendisine zarar verecek bir durum olursa yalnızca müdahale edin. Engeller saldırganlaştırır bu dönemde.

  Tuvalet eğitimi karakter eğitimidir aynı zamanda.

  Unutmayın çocuğunuz şuan karakter oluşturuyor.

  Sevgiler

Sende konu hakkında düşüncelerini paylaş